Jak to bylo v divadle Ypsilon

31.10.2010 23:32

Dovolte nám, abychom se Vám představili. Jmenujeme se Flétničkovi, žijeme v jednom pěkném domečku, ve kterém je náramně veselo, protože si rádi zpíváme a hrajeme. No a přesně na konci října se celá naše rodina a celé příbuzenstvo sešlo v divadle Ypsilon, kde jsme si zahráli příběh o Soprince a její ztracené písničce. 

Ten den se zkoušelo už pěkně od dopoledne. Všichni jsme se nacpali i s kulisami do flétnové třídy Ha v ZUŠ Taussigova a postupně nacvičovali jednotlivé scény. Byla tu Alice Nellis která zpívala Altinku, Vítek Sázavský, jenž vytvářel tatínka Basíka, Jura Pavlíček jako výborný Tenůrek a hlavně Markétka, která zpívala a hrála Soprinku. Kapelu tvořilo kvarteto zobcových fléten Windways (Ha, Lucia Vocelová, Karel Odehnal a Va), na virginal hrála Edita Keglerová a na nejrůznější xylofónky Lenka Pospíšilová. Naštěstí Va sehnal strejdu Františka, který četl roli vypravěče za pana Lábuse, který mohl přijít až na zkoušku před představení. 

Hned zkraje zkoušky se ukázalo, že Markétka je trochu nemocná. Byl jí tedy vytvořen pelíšek hned pod kulisami, ze kterého se vynořovala na své výstupy. Jinak všechno zdárně klapalo. A co neklapalo se přejelo dvakrát. Před dvanáctou, když doznělo poslední slovo a akord, jsme na sebe všichni spokojeně kývli a šli jsme na oběd.

Nasyceni jsme pak naložili všechny nástroje, kulisy i sebe bez větších problémů do čtyř aut a jeli jsme do Ypsilonky.  Všichni jsme se těšili na pana Lábuse. A ten opravdu nikoho nezklamal. Již na nás čekal v divadle a při generálce se vžil do role tak, jako by byl opravdu jeden z členů rodiny Flétničkových.

No a pak už se začalo plnit vyprodané divadlo dětmi, rodiči a veselým štěbetáním a hlaholem, aby krátce po třetí hodině představení slavnostně začalo. Jak se dalo očekávat všichni účinkující ještě více ve svých rolích ožily. Muzikanti vesele mydlily do nástrojů a diváci si s chutí a s potleskem vše užívali. Nakonec si ti co si koupily vůbec poprvé prodávanou knihu O čtyřech flétničkách... do ní nechali dát od účinkujících autogramy a spokojeně se všichni rozešli do svých domovů.

Jak to vše proběhlo, se můžete podívat na záznamu představení. Pěkně si ho, jako my v divadle, užijte.

A těšíme se na vás příště.

Soprinka a Tenůrek