Máme připraven nový titul!

15.03.2013 22:42

Několik měsíců práce nás stála příprava nového titulu, který se bude jmenovat "Flétničkovi aneb Kdo to tady bručí?". Václav nejprve napsal nové příběhy, které se mu už delší dobu honily hlavou a pak je poslal Jitce Petrové k přečtení. Té se příběhy líbily a pustila se do kreslení nových obrázků. Václav mezitím začal skládat hudbu k písním.

Nové tři příběhy jsou obsahově trochu pohádkový thriller – Velké noční dobrodružství, pohádková fraška – Kdo to tady bruči? a pohádka "ve snu" – Vílí královna. Hudebně se Velké noční dobrodružství nabídlo postavit na lidových písních, které zpívají něvská, norská a perská kočka, a tedy i etnických nástrojích jako jsou loutna úd, tahací harmonika a harfa. Fraška Kdo to tady bručí? je "oslavou" basových nástrojů, na které hrají medvědi Tubíček a Fagůtek a ke kterým se přidává tatínek Basík s basovou flétnou. Snová pohádka "Vílí královna" a prostředí vílího království volalo po jemných odstínech a detailech. V hudebním ztvárnění tedy došlo na elegantní a půvabné skladby Allemanda, Sarabanda a Gigua a jen přemýšlíme, zda pěvecké a flétnové girlandy budou s gambou doprovázet cembalo a nebo snovější harfa.

Otázkou tedy je, jak vydání nových tří příběhů financovat. Kdyby se objevil šikovný sponzor, určitě bychom se s ním domluvili.